Senaste resultat

Dyreparken Håndballfestival 2021 börjar
Slut
21/8
22/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
22080212 sö 22/08 13:10 sö 22/08 Sørlandshallen 1 G13 (f 2008) Sluttspill A Final Stavanger IF 1 10 - 11 Just IL    
22080312 sö 22/08 13:10 sö 22/08 Sørlandshallen 2 G13 (f 2008) Sluttspill B Final Sandnes Håndballklubb 7 - 8 Stavanger IF 2    
22080414 sö 22/08 13:00 sö 22/08 Gimlehallen 1 G14 (f 2007) Sluttspill A Final HG Gokstad ...ballklubb 2 6 - 12 Nærbø IL    
22081510 sö 22/08 13:00 sö 22/08 Sukkevannhallen 2 G14 (f 2007) Sluttspill B Final HG Gokstad ...allklubb 10 12 - 6 HG Gokstad ...ballklubb 3    
22081408 sö 22/08 12:10 sö 22/08 Gimlehallen 3 G15/16 (f 2005/06) Sluttspill A Final Strømmen/Glimt IL 1 8 - 14 Reistad IL    
22081513 sö 22/08 14:20 sö 22/08 Sukkevannhallen 2 G15/16 (f 2005/06) Sluttspill B Final Sola Håndballklubb HK G15 12 - 8 Randesund IL    
22080213 sö 22/08 13:40 sö 22/08 Sørlandshallen 1 J13 (f 2008) Sluttspill A Final Nesjar IF 4 - 8 Grane Arendal, IK    
22080313 sö 22/08 13:40 sö 22/08 Sørlandshallen 2 J13 (f 2008) Sluttspill B Final Greipstad IL Blå 11 - 2 Sandar IL    
22080415 sö 22/08 13:40 sö 22/08 Gimlehallen 1 J14 (f 2007) Sluttspill A Final Hundvåg Hån...ubb - gr. 1 9 - 12 Søreide 2    
22080914 sö 22/08 13:40 sö 22/08 Odderneshallen J14 (f 2007) Sluttspill B Final Konnerud IL 2 3 - 4 Fløy    
22081410 sö 22/08 13:30 sö 22/08 Gimlehallen 3 J15 (f 2006) Sluttspill A Final Stavanger 1 9 - 11 Kristiansand    
22081409 sö 22/08 13:00 sö 22/08 Gimlehallen 3 J16 (f 2005) Sluttspill A Final Sandnes Håndballklubb Blå 15 - 13 Sola Håndballklubb HK J16    
22081511 sö 22/08 13:20 sö 22/08 Sukkevannhallen 2 J16 (f 2005) Sluttspill B Final Randesund IL 2 10 - 15 Våg IK 2    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
22080220 sö 22/08 16:20 sö 22/08 Sørlandshallen 1 J12, øvet (f 2009) Grp C Spangereid IL Färdig Randesund I...me/Vardåsen    
22080219 sö 22/08 16:00 sö 22/08 Sørlandshallen 1 J12, øvet (f 2009) Grp C Sola Håndballklubb 1 Färdig Herøya Idrettsforening    
22080315 sö 22/08 16:00 sö 22/08 Sørlandshallen 2 J12, øvet (f 2009) Grp C Gimletroll Fagerholt 2 Färdig Kristiansand IF    
22080218 sö 22/08 15:40 sö 22/08 Sørlandshallen 1 J12, øvet (f 2009) Grp C Våg IK 1 Färdig Sandnes Håndballklubb    
22081021 sö 22/08 15:40 sö 22/08 Sørlandshallen 3 G12, Øvet (f 2009) Grp B Express 2 Färdig Sørfjell G12    
22081122 sö 22/08 15:40 sö 22/08 Sørlandshallen 4 J12, øvet (f 2009) Grp A Randesund IL KD2 Färdig Tveit IL    
22080217 sö 22/08 15:20 sö 22/08 Sørlandshallen 1 J12, øvet (f 2009) Grp C Spangereid IL Färdig Gimletroll Presteheia 1    
22081020 sö 22/08 15:20 sö 22/08 Sørlandshallen 3 G12, Øvet (f 2009) Grp A Kopervik Färdig Randesund IL    
22081121 sö 22/08 15:20 sö 22/08 Sørlandshallen 4 J12, øvet (f 2009) Grp A HG Gokstad ...ballklubb 1 Färdig Gimletroll Presteheia 2    
22081515 sö 22/08 15:20 sö 22/08 Sukkevannhallen 2 J12, øvet (f 2009) Grp B Just IL Färdig Lillesand IL    
22080216 sö 22/08 15:00 sö 22/08 Sørlandshallen 1 J12, øvet (f 2009) Grp C Sola Håndballklubb 1 Färdig Gimletroll Fagerholt 2    
22081019 sö 22/08 15:00 sö 22/08 Sørlandshallen 3 J12, øvet (f 2009) Grp A Lund Håndballklubb 2 Färdig Sandar IL    
22081120 sö 22/08 15:00 sö 22/08 Sørlandshallen 4 J12, øvet (f 2009) Grp A Sola Håndballklubb 2 Färdig Våg IK 2    
22081514 sö 22/08 15:00 sö 22/08 Sukkevannhallen 2 J12, øvet (f 2009) Grp B Hundvåg Hån...Klubb - gr. Färdig Gimletroll Fagerholt 1    
22080215 sö 22/08 14:40 sö 22/08 Sørlandshallen 1 J12, øvet (f 2009) Grp C Herøya Idrettsforening Färdig Våg IK 1    
22080314 sö 22/08 14:40 sö 22/08 Sørlandshallen 2 J12, øvet (f 2009) Grp C Sandnes Håndballklubb Färdig Kristiansand IF    
22081018 sö 22/08 14:40 sö 22/08 Sørlandshallen 3 G12, Øvet (f 2009) Grp B Express 2 Färdig Våg IK    
22081119 sö 22/08 14:40 sö 22/08 Sørlandshallen 4 G12, Øvet (f 2009) Grp B Sandnes Håndballklubb Färdig Nesjar IF    
22080214 sö 22/08 14:20 sö 22/08 Sørlandshallen 1 J12, øvet (f 2009) Grp C Gimletroll Presteheia 1 Färdig Randesund I...me/Vardåsen    
22081017 sö 22/08 14:20 sö 22/08 Sørlandshallen 3 G12, Øvet (f 2009) Grp A Express 1 Färdig Sola Håndballklubb HK G12    
22081118 sö 22/08 14:20 sö 22/08 Sørlandshallen 4 G12, Øvet (f 2009) Grp A Kopervik Färdig Trauma,IF    
22081016 sö 22/08 14:00 sö 22/08 Sørlandshallen 3 J12, øvet (f 2009) Grp A Våg IK 2 Färdig HG Gokstad ...ballklubb 1    
22081117 sö 22/08 14:00 sö 22/08 Sørlandshallen 4 J12, øvet (f 2009) Grp A Randesund IL KD2 Färdig Lund Håndballklubb 2    
22081512 sö 22/08 14:00 sö 22/08 Sukkevannhallen 2 J12, øvet (f 2009) Grp B Just IL Färdig Hundvåg Hån...Klubb - gr.    
22081015 sö 22/08 13:40 sö 22/08 Sørlandshallen 3 J12, øvet (f 2009) Grp A Sandar IL Färdig Gimletroll Presteheia 2    
22081116 sö 22/08 13:40 sö 22/08 Sørlandshallen 4 J12, øvet (f 2009) Grp A Tveit IL Färdig Sola Håndballklubb 2    
22081014 sö 22/08 13:20 sö 22/08 Sørlandshallen 3 G12, Øvet (f 2009) Grp B Sørfjell G12 Färdig Nesjar IF    
22081115 sö 22/08 13:20 sö 22/08 Sørlandshallen 4 G12, Øvet (f 2009) Grp B Våg IK Färdig Sandnes Håndballklubb    
22081013 sö 22/08 13:00 sö 22/08 Sørlandshallen 3 G12, Øvet (f 2009) Grp A Trauma,IF Färdig Express 1    
22081114 sö 22/08 13:00 sö 22/08 Sørlandshallen 4 G12, Øvet (f 2009) Grp A Randesund IL Färdig Sola Håndballklubb HK G12    
22080413 sö 22/08 12:40 sö 22/08 Gimlehallen 1 J14 (f 2007) Sluttspill A Semifinal Runar, IL 7 - 9 Søreide 2